Planson
— your ceiling partner

Haluamme tarjota asiakkaillemme muutakin kuin luotettavia ja laadukkaita kattotoimituksia.

Haluamme olla asiantunteva ja toimintamme kautta konkreettista lisäarvoa tuottava partneri, ja rakentaa yhdessä kumppaneidemme kanssa entistäkin hienompia laivoja sekä tehdä osaltamme rakennusprojektista ketterämmän.

Toteutamme tavoitteemme ottamalla osavastuun laivan niiden alueiden suunnittelusta, joiden projektikumppaniksi meidät on valittu. Luomme arkkitehdin visiosta toteuttamiskelpoiset suunnitelmat – ja toteutamme ne.

Toimintaamme ohjaavat vankka ammattitaito, vuosien kokemus sekä lämmin arvostus suomalaista laivanrakennustaitoa kohtaan.

Yhteystiedot

Myynti

Jukka-Pekka Tuominen
Myyntipäällikkö
+358 50 407 9481
j-p.tuominen@planson.fi

Suunnittelu

Tero Aarnio
Projekti-insinööri
+358 41 441 6906
tero.aarnio@planson.fi

Juho Vainio
Projekti-insinööri
+358 50 348 1921
juho.vainio@planson.fi

Tommi Hyyryläinen
Projekti-insinööri
+358 50 463 0322
tommi.hyyrylainen@planson.fi

Projektit

Susanna Rantanen
Projektikoordinaattori
+358 50 442 1643
susanna.rantanen@planson.fi

Tuotanto

Hannu Heinonen
Tuotantopäällikkö
+358 40 350 0469
hannu.heinonen@planson.fi

Hallinto

Ilkka Kankkunen
Toimitusjohtaja
+358 40 558 5002
ilkka.kankkunen@planson.fi

Erna Hellgren
Osto- ja myyntireskontra
+358 44 320 3582
erna.hellgren@muotolevy.fi